Przedsiębiorstwo Budowlane „BUDOPOL-TBH” powstało w roku 1990. Początkowo, we współpracy z miejscowym potentatem w produkcji wielkiej płyty, zajmowało się wykonawstwem żelbetowych stanów zerowych pod bloki i późniejszymi robotami wykończeniowymi. W tym czasie zatrudniało ponad 70 pracowników.

W roku 1994, na skutek problemów finansowych spółdzielni mieszkaniowych, zaprzestało dotychczasowej notabene dobrze układającej się współpracy i zajęło się kompleksową obsługą budownictwa mieszkaniowego jednorodzinnego, a od 2005 r. również wielorodzinnego. Buduje też obiekty przemysłowe.

Od 2008r. zajmuje się głównie budową domów i mieszkań na sprzedaż.

Właścicielem jest Tadeusz Błoński, członek Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, budowlaniec z wykształcenia i wieloletniej praktyki, w której zajmował się prowadzeniem robót i budów różnego rodzaju w Polsce i za granicą. Przedsiębiorstwo „BUDOPOL-TBH”, za sprawą właściciela, pasjonata budownictwa, od początku swej działalności nieustannie dąży do uzyskania jak najwyższej jakości wykonywanych robót. Naszym punktem honoru jest, aby klient uzyskał wyrób całkowicie profesjonalnie wykonany, spełniający jego wymagania i oczekiwania. W trosce o wygodę i spokój klienta, zajmujemy się kompleksową obsługą inwestycji; od projektu do uzyskania pozwolenia na budowę obiektu, jego realizacją i przygotowaniem do użytkowania.

Budowa z nami to przyjemność, a nie koszmar, którego doświadcza niestety jeszcze wielu inwestorów.

Budujemy wszystko! Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych! Obiekty trudne, skomplikowane to nasza specjalność.